5 ویروس برتر و خطرناک کامپیوتر کدامند؟

در این مقاله قصد داریم شما را با 5 ویروس برتر وخطرناک رایانه ای در طول تاریخ جهان آشنا کنیم. از روزی که رایانه ها ساخته شدند بدافزارها نیز تولید شده و خیلی سریع رشد کردند. اهمیت شناخت این ویروس های خطرناک به این دلیل است که بعضی از آن ها می توانند خسارت های بزرگی را به بار آورند. برخی از آن ها بر روی اینترنت می خزند، برخی از آن ها نیز کنترل دستگاه های گوناگون را در دست می گیرند. ممکن شما هم با مشکلاتی مانند کندتر شدن سرعت کامپیوتر، عملکرد غیرعادی رایانه،  Restart شدن پی در پی آن، هنگ کردن سیستم، خاموش شدن رایانه به طور ناگهانی، غیرقابل دسترس بودن دیسک‌ها و درایوها، پرینت نامناسب و با کیفیت پایین از فایل‌ها و… روبرو شده باشید اینها برخی از علائم ویروسی شدن سیستم تان است.

 

اولین ویروس خطرناک Sasser

اگر از قدیمی‌های دنیای کامپیوتر باشید به احتمال زیاد ساسر گریبان شما را هم گرفته است این کرم باهوش، توسط یک نوجوان 17 ساله آلمانی ساخته شد. کار این کرم آسیب رساندن به LSAS در ویندوز های XP و ۲۰۰۰ بود. وظیفه LSAS مدیریت تمامی مسائل امنیتی در سیستم های ویندوز است. به عنوان مثال : تغییر گذرواژه ها و تایید کاربران در هنگامی که می خواهند به سیستم ورود پیدا کنند از جمله وظایف LSAS می باشد. اهداف اصلی این ویروس مراکز مهم دولتی، نظامی، خدماتی و درمانی بودند به طوری که پس از پخش شدن ویروس بیشتر بیمارستان های دنیا اعلام مشکل کردند همچنین نیروی ساحلی انگلستان و سیستم های نظامی این کشور از کار افتادند.

 

دومین ویروس خطرناک Storm Trojan

Storm Trojan در سال ۲۰۰۷ انتشار یافت و توانست مشابه نامش طوفانی در هزاران رایانامه را در سراسر جهان ایجاد کند.  این ویروس که از نوع اسب تروآ بود باعث می شد تا میلیون ها فایل اسپم در رایانه تولید شود و همین باعث نابود شدن و از کار افتادن سیستم می شد. با اینکه ریشه اصلی این ویروس از بین رفته است اما هنوز هم نشانه هایی از آن در برخی رایانه های شخصی دیده می شود.

 

سومین ویروس خطرناک Melissa

ویروس Melissa برای کاربران ویندوز ۹۸ ساخته شده بود. این ویروس کار خود را به خوبی انجام داد و مایکروسفات مجبور شد تا سرورهای ایمیل خود را ببندد، زیرا Melissa توانسته بود با استفاده از این سرورها در انتشار خود بهتره بجوید. اولین ویروسی که توانست خود را به آدرس های ذخیره ایمیل برساند ملیسا بود.

 

چهارمین ویروس خطرناک My Doom

این کرم به عنوان سریع ترین E-mail worm از تاریخ ژانویه ۲۰۰۴ تا به امروز شناخته می شود. ویروس مایدوم به سرعت از طریق ایمیل ها پخش شد. بخش اصلی این ویروس باعث می شود تا رایانه به راحتی توسط فرد برنامه ریز قابل کنترل باشد و خیلی سریع سیستم  را نیز از کار می انداخت رکوردهای قبلی در دستان کرم هایی چون Sobig و I Love You بوده است.

 

پنجمین  ویروس خطرناک Anna Kournikova

عملکرد این کرم بسیار ساده است. به این صورت که یک بدافزار در درون عکس ستاره سابق تنیس روسیه که نام آن Anna Kournikova بود جاسازی می شد و سپس این فرتور برای افرادی ایمیل می شد. بنابراین پس از آنکه قربانیان، فرتور را باز می کردند، نشانی رایانامه افرادی را که با قربانی در تماس بودند به دست می آورد و به آن ها همان پیام همیشگی را می فرستاد.

خرید لایسنس انتی ویروس نود۳۲